השאירו פרטים ונתחיל יחד את הסיפור הבא שלכם10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

 

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה עם רוח פראית

קולומבוס גילה את קוסטה ריקה ב-18 בספטמבר 1502 במסגרת מסעו הרביעי לאמריקה. על פי ההשערות באותו הזמן לא חיו באזור יותר מ- 20,000 נפשות. הוא מצא את הילידים המקומיים מתגוררים בשבטים עצמאיים עם תרבות ומנהגים מיוחדים.

קולומבוס נדהם לגלות את שפע הצמחייה וזהב ועל כן כינה את המקום קוסטה ריקה שפירושו "החוף השופע" כיוון שהאינדיאנים שקיבלו את פניו ניסו להציג את עצמם כעשירים. המטבע המקומי נקרא על שמו- COLON

מיקומה המיוחד של קוסטה ריקה הוא על הצוואר היבשתי הדק בין האמריקות הצפונית והמערבית, ובין האוקיינוסים האטלנטי והשקט. 

קוסטה ריקה, מדינה טרופית השייכת לרצועת ארץ האש ושוכנת במרכז אמריקה. היא גובלת מצפון בניקרגואה ומדרום בפנמה במזרח בחוף הקריבי ובמערב בחוף הפאסיפי. היא נחצית ע"י הרי געש ושרשראות הרים של רכס סיירה מרדה אשר נמתח לאורך כל החלק המערבי של אמריקה.

בקוסטה ריקה ארבע שרשראות הרים – בצפון Guanacaste ו-Tilaran, בדרום:סנטרל ו-Talamanca.

בתחומה אין ספור הרי געש, 42 מהם עדיין פעילים ועל כן פוקדות אותה מפעם לפעם רעידות אדמה.

הנקודה הגבוהה ביותר במדינה היא הר צ'יריפו (Chirripo) המתנשא לגובה של 3,797 מטרים. 

סן חוזה היא הבירה של קוסטה ריקה והעיר הגדולה ביותר בה.

 

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

 

הבא נסקור לפניכם 10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה המדהימה :

 

1. קוסטה ריקה נקראת שוויץ של מרכז אמריקה בגלל הנופים ירוקי העד שבה.

קוסטה ריקה משמרת 26% מכלל שטחה במנגנון מבוקר היטב של פארקים לאומיים, אזורי מקלט לחי    ולצומח ושמורות ביולוגיות.  למרות ממדיה הגיאוגרפיים הצנועים (כ־51 אלף קמ"ר)היא מאכלסת  כ- 4% מכלל המינים של בעלי החיים בעולם, ואחוז דומה של יערות גשם, יערות גשם מעוננים, ביצות, לגונות, מאנגרובים ושטחי היער הטרופי היבש האחרונים בעולם. כאזורי שימור הוכרזו גם  שטחים בעלי ערך היסטורי, הכוללים התישבות פרה- קולומביאנית ואתרים הנחשבים בעלי יופי יוצא דופן. 

 

2. מזג האוויר בקוסטה ריקה – בעונה המתאימה מזג אוויר מושלם לטיולים, לבילוי בחופים, לגלישה ולשייט

קוסטה ריקה נהנית ממזג אויר אביבי כל השנה. ברוב אזורי המדינה העונה הגשומה נמשכת ממאי עד נובמבר והעונה היבשה נמשכת מדצמבר עד אפריל. הטמפרטורות הממוצעות בלב קוסטה ריקה כ-22 מעלות צלזיוס. הטמפרטורות באזור החופים נעות  בין 21 ל-30 מעלות. הודות לתנאי האקלים המיוחדים, קוסטה ריקה התברכה במגוון עצום של מיני צמחים ובעלי חיים.

 

3. איכות הסביבה – אוויר נקי !

מדד EPI העוקב אחר שמירת איכות הסביבה בעולם, מיקם את קוסטה ריקה במקום השלישי המכובד, כשמעליה איסלנד ושוויץ.

 

4. אוהבים קפה ? 

מדי שנה מיוצרים 2.5 מיליון שקי קפה במשקל של 60 קילו לאחד – קוסטה ריקה נחשבת ליצרנית הקפה המשובח ביותר במרכז אמריקה. כיום פועלים בקוסטה ריקה כ80,000 יצרני קפה.

 

5. לפגוש אנשים מאושרים – 10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

קוסטה ריקה ידועה כמדינה המאושרת בעולם. אימרה ידועה בקרב המקומיים היא: PURA VIDA והכוונה היא  :חיים טהורים. בכל מקום מתקבלים ע"י המקומיים בחיוך. המדינה ידועה באורח החיים השלו של תושביה.

 

6. גן עדן לאוהבי בעלי חיים – 10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה!

מנואל אנטוניו הוא שמורת פארק, בין היפות ביותר בקוסטה ריקה, בשמורה, שהיא מעין גן עדן לאוהבי בעלי החיים, אפשר למצוא יער גשם גדול לצד חופים מקסימים, בהם תוכלו לגלוש או לצלול, קופים, תוכים, מעל 350 זנים של ציפורים ובעלי חיים נוספים האופיניים לאזורים אלה. בנוסף, ישנם בשמורה כמה מסלולי הליכה ישירות בג'ונגל עצמו, טבע פראי עוצר נשימה ונוף בתולי.

 

7. לאוהבי האקסטרים וחובבי המעוף – חווית חובה!

היינו קוראים לזה אומגה, כאן בקוסטה ריקה זה נקרא קנופי – Canopy – וזה יותר ירוק. הקנופי   נולד בקוסטה ריקה בתחילת שנות ה-90 – המדינה הראשונה בעולם שהפכה את האומגה לאטרקציה  תיירותית יוצאת דופן מדובר על ריחוף בין ומעל לצמרות העצים, במהירות עצומה ובגבהים מטורפים. זאת תחושה שאולי מתקרבת לזאת של הקופים המדלגים מעץ לעץ במעבה הג'ונגל. חוויה שאין דומה לה ואשר מעניקה  אפשרות מיוחדת במינה לערוך הכרות עם יערות העד, יערות הגשם הטרופיים והצמחייה העשירה. בכל אחד מאתרי קנופי בין 7 ל-15 תחנות, גבוה מעל לצמרות, והן מחוברות בכבלי גלישה מיוחדים אשר הארוך בהם נמתח לאורך של קילומטר! מדריכים מקצועיים דואגים לכל ציוד הבטיחות הנדרש, ומלווים במקצועיות רבה מתחילת הריחוף ועד החזרה לבסיס.

 

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

 

8. שמורת קרוקבדו (Corcovado) – קצת לצאת ממסלול התיירים הרגיל והשחוק!

אין ספק כי קורקובדו היא השמורה והפארק הלאומי הכי יפה בקוסטה ריקה, זהו יער גשם עצום, מלא בבעלי    חיים שמסתיים ממש על חופי האוקיינוס השקט.השמורה נמצאת בדרום מערב קוסטה ריקה ולא הרבה תיירים מבקרים בא אך היא מומלצת בחום רב! נמצאת בחצי האי אוסה (Osa), בדרום-מזרחה של המדינה, מרחק של כ-5 שעות נסיעה מעיר הבירה של   קוסטה ריקה סן חוזה. השמורה נמצאת באזור גשום ומוגדרת על ידי המומחים כאחת השמורות העשירות   בעולם מבחינת הגיוון העצום של סוגי של החי והצומח. בשמורה ניתן לראות את נפלאות היער הטרופי,   מפלים וחופים בתוליים, ומאות מיני עצים, בעלי כנף, יונקים, דגים, פרפרים ועוד.

בתחומיו של פארק קורקובדו ישנן מספר תחנות של החברה להגנת הטבע המקומית, כאשר התחנה הידועה  בניהם היא תחנת סירנה (Sirena). הלינה בתחומי הפארק היא אפשרית אך ורק בתחנות של השמורה  ובתיאום עם אנשי המקום. טיול בפארק קורקובדו הוא ללא ספק חוויה אדירה לחובבי טבע או למטיבי הלכת שבוחרים להגיע למקום  בדרך היבשה.

 

9. קניו נגרו – לצאת מחוץ למסלול הטיול המרכזי בקוסטה ריקה.

שמורת הטבע קניו נגרו (Cano Negro) ממוקמת ליד העיירה לוס צ'ילס, על גבול ניקרגואה, באזור טבעי יפהפה, עם צמחיה מרשימה, מקורות מים ובעלי חיים מיוחדים. רבים המגיעים לשמורה, כדי להתרשם מיופיה, מהחיות הרבות והציפורים המגיעות אליה בלהקות   עצומות וממקורות המים המרשימים שבה. השמורה מושכת אליה מבקרים רבים מכל העולם מדי שנה, והיא אחת האטרקציות החשובות של קוסטה ריקה.

שמורת "קניו נגרו", נמצאת מחוץ למסלול הטיול המרכזי בקוסטה ריקה, נגרו היא אזור ביצתי למדי, המהווה את אחד המקומות הטובים ביותר בקוסטה ריקה לתצפית על בעלי חיים שונים, וכן מרכז חשוב לחובבי צפרות, בגלל המגוון העצום של ציפורים המגיעות ומקננות במקום.

בשמורת קניו נגרו ניתן לראות בעלי חיים רבים ושונים, ביניהם קופים, צבים החיים ומתרבים בשמורה, תניני קיימן, איגואנות ויגוארים.

 

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה

 

10. בקוסטה ריקה – חופים מהיפים ביותר שאפשר לחלום עליהם – לחובבי הגלישה ממש גן עדן

גלישה בקוסטה ריקה מומלצת לגולשים מתחילים ומנוסים כאחד, בזכות התנאים הנפלאים שהיא מציעה לאורך כל השנה: חופים ארוכים עם גלים איכותיים ושבירות מצויינות וטמפרטורת מים מצוינת. כלאלה מושכים תיירים רבים מכל העולם להגיע ולהגשים חלום בטיול גלישה בקוסטה ריקה.

10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה – רוח פראית!

 

יום כיף לקבוצות
15 טיפים לשביל ישראל
10 הטרקים הטובים בעולם
שביל ישראל קטעים 11-16 המלצות
חתונה חברתית
רשימת ציוד מומלצת לתרמילאים
מידע על קוסטה ריקה
סיפורו של מטייל בטרמפים – 160,000 ק"מ בלי להוציא כסף
שואלים את עצמכם: עבור מי מיועד יום כיף לקבוצות? עבור אנשים פרטיים ולקוחות עסקיים אחד! יותר ויותר אנו מזהים את חשיבותה של יציאה מהשגרה – תוך התנסות בחוויות מהנות ויוצאות..
15 טיפים לשביל ישראל ריכזנו כאן עבורכם 15 טיפים לשביל ישראל ! מוזמנים להגיב עם טיפים משלכם, אנו נוסיף במידה ויהיה רלוונטי! 1. משקל הציוד הוא קריטי! לא לסחוב יותר..
10 הטרקים הטובים בעולם 10 הטרקים הטובים בעולם של רוח פראית - מומלץ!   1. אוורסט בייס קאמפ ו3 הפסים רקע כללי : רכס ההימליה המפורסם מכיל אינספור טרקים מעולים,..
שביל ישראל קטעים 11-16   שביל ישראל קטעים 11-16   יום 11 מספר ק"מ צפוי 26 מצופר 19 מספיר   חניון התחלה חניון צופר/ספיר   חניון סוף חניון גב חולית..
החתונות המודרניות אינן חסרות בגימיקים כאשר אחד מהם הוא קיום חתונה חברתית. אם אתם מעוניינים לקיים חתונה כזאת, רוח פראית נמצאת כאן בשבילכם כדי לארגן עבורכם את היום המאושר בחייכם..
רשימת ציוד מומלצת לתרמילאים רשימת ציוד מומלצת לתרמילאים - רוח פראית!   לכולנו יש את הדילמה "מה אני צריך לקחת איתי לטיול?", זה יכול להיות טרק בקירגיזסטן או טרק במונטנגרו...
מידע על קוסטה ריקה מידע על קוסטה ריקה - רוח פראית   אז מי את קוסטה ריקה? מדינת קוסטה ריקה (או בספרדית: República de Costa Rica) הינה מדינה בדרום - מרכז אמריקה,..
סיפורו של מטייל בטרמפים – 160,000 ק"מ בלי להוציא כסף סיפורו של מטייל בטרמפים – 160,000 ק"מ בלי להוציא כסף   ג'מי מרי, צעיר צרפתי, העביר 5 שנים מחייו בתפיסת..
לעמוד השרותים שלנו

Talk to us

מוכנים להתרגש?
השאירו לנו פרטים ונתחיל יחד את הסיפור הבא שלכם

קידום אתרים ובניית אתרים קידום אתרים ובניית אתרים