השאירו פרטים ונתחיל יחד את הסיפור הבא שלכםטנזניה שלא הכרתם

טנזניה – לגלות עולם בתולי

שמורת הטבע קטאבי ואגם טנגניקה

מסע למערב טנזניה, לאחד האזורים המרתקים והלא נגועים במערב. ביקור באגם טנגניקה המפורסם והמלא היסטוריה, האגם השני בגודלו ביבשת, המשתרע על -3900 קמ"ר וגובל ב טנזניה, קונגו, זמביה, ובורונדי. האגם השני בעומקו בעולם- 1470 מטר, עם דגה עשירה ואף לא מעט דגה אנדמית לאגם.

 

לאורך האגם ישנה תרבות דייג המחברת בין הכפרים השונים הכוללת את כל ארבעת המדינות הגובלות באגם. ישנם סירות דייגים שעוברות באופן סדיר מספר פעמים בשבוע בין החופים השונים לאורך האגם והמדינות.

 

מזרחית לאזור אגם טנגניקה ישנה שמורת טבע מדהימה, שמורת קאטבי, שהיא השמורה השלישית בגודלה במדינה ומכילה בתוכה מגוון מרשים של חיות כולל את כל חמשת הגדולים- אריות, פילים, באפלו, נמרים וקרנפים וכן מגוון גדול ומרשים ביותר של ציפורים.

 

בטיול לטנזניה תהיה לנו נגיעה בטבע והחי הפראי של אפריקה ובתרבות הדייג והמסחר בין כפרי דייגים החיים על גדת האגם, החוצה בצורה טבעית בין 4 מדינות ותרבויות שונות. גבול שהוא טבעי לשם שינוי באפריקה והיה נוצר כנראה  גם ללא התערבות מעצמות מערב כפי שניתן לראות לאורכה של כל היבשת השחורה.

 

2  ימים של ספארי מרתקים ו 4 ימים על אגם טנגניקה כאשר נבקר ונלמד על חיי כפר הדייגים וחיי המסחר שלהם, נטוס לשמורת השימפנזים,  ונהנה ממגוון פעילויות ימיות על האגם עצמו.

 

טיול לקבוצות של  10 משתתפים.

 

יום 1- תל אביב- אדיס סבבה- דיר אל סאלם- קאטבי

היום הראשון הינו יום בו נטוס אל היעד שלנו: שמורת קאטבי במערב טנזניה. ארוחת ערב תחכה לנו עם הגענו למקום. 

לינה בלודג' בחייק הטבע הטנזני.  

 

יום 2- ספארי בשמורת קאטבי

נצא לסיור ברכבי השטח לתצפית על החיות השונות. שמורת קאטבי הינה שמורה בתולית ומספר המטיילים בה קטן מאוד. זאת הסיבה שניתן לראות מגוון גדול של חיות ולהגיע בסמוך אליהם.

 

יום 3- ספארי בשמורת קאטבי

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום נוסף שיזמן לנו מפגש עם חיות ספארי. נעצור לפקניק לארוחת הצהריים. לינה בלודג' בספארי.  

 

יום 4- קאטבי – קיפלי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה שתערוך כ- 4 שעות לקיפלי השוכנת בסמוך ללייק טנגניקה. בדרך נעצור במספר כפרים לפגוש את התושבים המקומיים העוסקים בדייג ולהכיר את אורח חייהם שעדיין אינו מושפע מהעולם המערבי.

בשעות אחה"צ נגיע לליק שור. המקום שבו נשהה ונבלה בימים הבאים.

ארוחת ערב במקום. לינה בלייק שור.

 

יום 5- לייק שור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאגם ונשוט בסירה לנקודה בה נכנס למים ונעשה שנורקלינג . בלייק טנגניקה כ- 240 סוגי אמנוניים, אקווריום ענק, מים "מתוקים", צלולים, המאפשרים לראות את שלל הדגה וליהנות מהעולם התת המימי.

אחר הצהריים נצא לשייט נוסף על האגם בזמן השקיעה.

 

יום 6- מאלה- שמורת גומבה סטרים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה אל מאלה. משם נשוט על פני אגם טנגניקה אל שמורת הטבע גומבה סטרים. נצא למסלול רגלי ביערות שמורת הטבע אל מפל קקומבה וננסה להתחקות אחר חבורות השימפנזים ודרך התנהוגתם בדומה לדרך המחקר של ד"ר גיין גודול. במידה והזמן יאפשר לנו נטפס אל פסגת ג'יין, נקודת התצפית בראש השמורה.

נחזור בטיסה אל לייק שור.

 

יום 7- לייק שור

יום שמוקדש בחציו הראשון למנוחה והנאה מכל הטוב שהמקום הנפלא הזה יכול להציע כולל שיט קיאקים באגם.  

ישנה אפשרות ל: צלילה עם בלונים\רכיבה על אופניים\ מסאג' וזאת בתוספת תשלום.

בשעות אחר הצריים נצא לבקר בכפרים הסמוכים.

 

יום 8- קיפלי- קיגומה – דר אל סאלם

נצא בבוקר בנסיעה לקיגומה לאורכו של אגם טנגניקה משם נטוס לדר אל סאלם

אחר הצהריים נמשיך בטיסה אל דאר א-סלאם, אליה נגיע לקראת ערב. ניאסף למלון לקראת ארוחת ערב חגיגית ולינה. למחרת בבוקר נצא לסיור בעיר. נבקר בשוק הדגים ונמשיך לחוף הדרומי, לארוחת צהריים ומנוחה לפני הנסיעה לשדה התעופה וטיסתנו ארצה דרך אדיס.

 

רוצים לשמוע עוד על טיולים מאורגנים ? לחצו כאן

רוצים לקרוא על כל טיולי החורף של wild spirit travel ?

קוסטה ריקה מעניינת אתכם ? לחצו כאן לקריאה על המדינה המופלאה

יום הולדת 40
שביל ישראל קטעים 11-16 המלצות
7 סיבות למה כדאי לטייל בטרמפים
10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה
תיירות חברתית
סיפורו של מטייל בטרמפים – 160,000 ק"מ בלי להוציא כסף
רשימת ציוד מומלצת לתרמילאים
10 מסלולי הריצה היפים בישראל
יום הולדת הוא אירוע מיוחד, ובייחוד יום הולדת 40. זהו גיל מופלא – גיל צעיר מצד אחד, ובשל ובוגר מצד שני. מי שמעוניין לחגוג יום הולדת בדרך ייחודית, מוזמן לפנות..
שביל ישראל קטעים 11-16   שביל ישראל קטעים 11-16   יום 11 מספר ק"מ צפוי 26 מצופר 19 מספיר   חניון התחלה חניון צופר/ספיר   חניון סוף חניון גב חולית..
לטייל בטרמפים זו דרך לטייל לאילו שמוכנים ללכת אל הלא נודע ולאילו שאוהבים הרפתקאות ומבינים שטיול זה לא רק להגיע מנקודה לנקודה. שום דבר לא וודאי אך ההזדמנות לפגוש, להכיר,..
10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה [YouTube src="https://www.youtube.com/watch?v=79HO8NjtzbI" ap="0" rel="0" loop="0" mute="0"]   10 סיבות מצויינות לטייל בקוסטה ריקה עם רוח פראית קולומבוס גילה את קוסטה ריקה ב-18 בספטמבר 1502..
תיירות חברתית סביבתית – slow tourism תיירות חברתית - סביבתית היא גישה המשלבת בתיירות מרכיבים שמייצגים את האוכלוסייה המקומית.   על פי רוב מדובר על מפגשים שיכולים להיות מעמיקים ומעוררי..
סיפורו של מטייל בטרמפים – 160,000 ק"מ בלי להוציא כסף סיפורו של מטייל בטרמפים – 160,000 ק"מ בלי להוציא כסף   ג'מי מרי, צעיר צרפתי, העביר 5 שנים מחייו בתפיסת..
רשימת ציוד מומלצת לתרמילאים רשימת ציוד מומלצת לתרמילאים - רוח פראית!   לכולנו יש את הדילמה "מה אני צריך לקחת איתי לטיול?", זה יכול להיות טרק בקירגיזסטן או טרק במונטנגרו...
10 מסלולי ריצה המומלצים ביותר! 10 מסלולי ריצה היפים בישראל   מסלול על רכס הפוריות רקע כללי : רכס פוריה נמצא בצידה המערבי של הכנרת, בצמוד לבקעת יבניאל. על הרכס..
לעמוד השרותים שלנו

Talk to us

מוכנים להתרגש?
השאירו לנו פרטים ונתחיל יחד את הסיפור הבא שלכם

קידום אתרים ובניית אתרים קידום אתרים ובניית אתרים