השאירו פרטים ונתחיל יחד את הסיפור הבא שלכםטיול משפחתי במונטנגרו

טיול משפחתי במונטנגרו – גיל

 

יום שבת 9.9.17

טיסה מת"א לטיבט (Tivat), נחיתה בצהרים, לוקחים את הרכב שהשכרנו, יוצאים צפונה לזאבליאק (Žabljak).

נסיעה כ-4 שעות כולל עצירה בדרך. מגיעים בערב לצימר נחמד, פשוט ומומלץ בזבליאק Apartments Peaks:

https://www.booking.com/hotel/me/villa-peaks.en-gb.html

הסופר במרכז העיר פתוח עד 23:00 בלילה, מאד נח להצטייד. יש רחוב מרכזי עם מסעדות/ברים.

 

יום ראשון 10.9.10

בבוקר הגעה לפארק דורמיטור סביב 08:30, 10 דקות נסיעה מהחדר, 3 יורו כניסה לאדם. הגעה מוקדמת לפארק, והמקום כמעט ריק לחלוטין, כייף ונחמד, ויש חניה בשפע.אחרי הליכה של 10 דקות מהכניסה מגיעים לאגם השחור, משם יוצאים כל המסלולים. אנחנו מקיפים את האגמים (גדול וקטן שצמודים אחד לשני) בערך שעה וקצת הליכה די קלה. משם המשכנו לאגם נוסף (zminje jezero), שעה כל כיוון, חביב לא מעבר.

 

מסלולים ארוכים יותר שהומלצו לנו ולא עשינו: עליה למערת הקרח (כ-3 שעות כיוון), או טיפוס לפסגת ההר בובטוב קוק (כ-3 שעות כיוון).

מומלץ לקנות בכניסה לשמורה ריבת תותי יער ופטל, וגם לקנות אותם טריים, יש מספר דוכנים בצידי הדרך.

 

לאחר מכן נסענו לרכבל (Savin Kuk) שהיה סגור, והמשכנו לאגם פיבה (piva lake). בהלוך נסענו בדרך הקצרה P14. היא ללא ספק מרהיבה ומומלצת. המון מקומות לעצור לצילום, נוף משתנה ויפה. דרך מעט צרה וקשה, אבל מיוחדת. הגענו לאגם ולעיירה פלוזין (pluzine) ולאחר מכן חזרנו בדרך הארוכה יותר (כבר התחיל לרדת החושך).

 

יום שני 11.9.17

בבוקר הגענו לחברת Summit שדרכם הזמנו יום קודם ראפטינג (45 יורו לאדם) וזיפ-ליין (15 יורו לאדם).

נוסעים כחצי שעה, עושים ראפטינג שעתיים לערך אוכלים צהרים ואחרי זה ניתן לעשות את הזיפ-ליין.

הראפטינג יפה, אבל מאד איטי בעונה זו של השנה, מי שמחפש אקסטרים זה ממש לא המקום, יותר שיט נחמד על הנהר.

בחודשי האביב הנהר אמור להיות עם הרבה יותר מים ובהתאם רמת הראפטינג. הזיפ-ליין מומלץ. יש גם קניוניג באזור שלא עשינו.

לקראת אחה"צ חזרנו לז'אבליק ויצאנו לכיוון קולאשין (Kolasin), כשעתיים נסיעה. דרך יפה לאורך הנהר.

 

בקולאשין ישנו במקום נחמד ומומלץ מאוד Rooms and Apartments Mirović:

https://www.booking.com/hotel/me/pansion-mirovic

ובערב אכלנו במסעדה AMANENT KANOBA מעולה (מנות ענקיות, גולש מטורף ב-3.5 יורו), כ-10 דקות מהעיר.

יום שלישי 12.9.17

בבוקר נסיעה לטיול בשמורת ביוגראדסקה גורה (Biogradska Gora National Park), כ-20 ד' מקולאשין. עושים שם את המסלול מסביב לאגם (3.3 ק"מ שעה ורבע). את שאר היום מעבירים בנחת ב- bianca resort and spa kolasin.

יום רביעי 13.9.17

יוצאים מקולאשין לאגם סקדאר (Skadar Lake) לכפר שנקרא וירפזר (Virpazar), הנסיעה עוברת דרך פודגוריצה שלא מומלצת לעצירה (אבל כן לקניות – Delta city). מהכפר אפשר לעשות שייט באגם, ולא הרבה מעבר. אכלנו במקום נחמד בשם Boat restaurant Silistria.

משם המשכנו בדרך הררית, צרה ומעט קשה, לכפר Rijeka Crnojevića. בדרך נגלה נוף מרהיב של אגם סקאדר והרים סביבו. משם ממשכים כ-3 ק"מ לראות את תצפית Pavlova Strana Viewpoint. אחריה ממשכים עד הראשי באזור, ומשם לכיוון החוף.

לקראת שקיעה מגיעים לעיירה Sveti Stefan, ומשם למלון בבודוה (Budva). בערב מסתובבים בעיר העתיקה.

 

יום חמישי 14.9.17 – טיול משפחתי במונטנגרו

יוצאים מבודוה להר לובצ'ן (Lovecn). יש חניה בראש ההר או קצת לפני הפסגה לאורך הכביש. ישנה עליה של 460 מדרגות (לא ספרתי) ובקצה יש נוף מרהיב על כל האזור, לכן חשוב לבוא במזג אויר יפה.

יורדים למטה לכיוון מפרץ קוטור, 3 ק"מ מפסגת הר לובצ'ן יש פיצול לדרך צרה ואיטית שמכוונת לקוטור (גוגל מפות כיוון אותנו לנסיעה חזרה דרך בודוה, לשים לב!). הדרך מקסימה ביופיה, מפותלת עם מקומות בדרך לעצירה לצילום.

ישנים ב Prcanj, עיירה קטנה במפרץ קוטור. בערב מטילים בעיר העתיקה של קוטור.

יום שישי 15.9.17 – טיול משפחתי במונטנגרו

נוסעים לאורך מפרץ קוטור לטיול קצר וא.צהרים בעיירה פרסט (Perast). עיירה נחמדה, ונראת מומלצת גם ללינה. משם ממשיכים לנמל העיירה הרצג נובי (Herceg Novi). מהנמל יוצאות הפלגות למערה הכחולה (BlueGrotto) כל בוקר סביב 9-10. מאחר והגענו אחה"צ לקחנו הפלגה פרטית, יקרה יותר, בסירה קטנה לזוג (כ- 60 אירו לא בעונה).

סך הכל כשעתיים וחצי הפלגה הלוך חזור למערה יחד עם שחייה קצרה בפנים, נחמד אך ממש לא מעבר. בדרך חזרה קיצרנו בעזרת מעבורת של רכבים, שחוסכת את המעבר דרך כל מפרץ קוטור.

 

יום שבת 16.9.17 – טיול משפחתי במונטנגרו

בבוקר טיול באזור הנמל בטיבט, נחמד ויוקרתי ביחס לשאר המדינה, ואז טיסה בצהרים חזרה לישראל.

 

טיול משפחתי במונטנגרו – בדיוק מה שאתם צריכים!

 

רוצים לבדוק על טיול משפחתי במונטנגרו? לחצו כאן!

רוצים לבדוק על טיול סטודנטים במונטנגרו? לחצו עכשיו!

 

להשארת פרטים לטיול במונטנגרו לחצו כאן!

דרום אפריקה 2 - דרך הגנים
טיול לסין - עידו שיינגוט
יומן מסע למונגוליה
טיול טרמפים - משפחת ניקלס
שביל ישראל קטעים 6-10 - גל גולדשטיין
טיולי סוסים
טיול משפחתי במונטנגרו
דרום אפריקה- חלק 1
  יומן מסע דרום אפריקה חלק 2 – דרך הגנים   דרך הגנים ה"רשמית" לפי המקומיים מתחילה בעיירה הרמנוס ומסתיימת בעיר פורט אליזבת. בפועל, אפשר להגיד שהדרך היפה יותר מתחילה..
טיול לסין - מסע לעולם אחר טיול לסין - עם רוח פראית! אנשים נוטים להשתמש בביטוי המזרח הרחוק לעתים קרובות. מה שמעניין בביטוי הזה הוא שהמקום ה"רחוק" הזה בעצם לא..
יומן מסע למונגוליה יומן מסע למונגוליה - חן שורר כותבת! רוח פראית! מונגוליה נהפכה בשנים האחרונות לאחד מיעדי הטיולים המעניינים במזרח. חן שורר כותבת לנו על המסע שעברה במדינה המיוחדת..
טיול טרמפים - משפחת ניקלס - 2004  טיול טרמפים - משפחת ניקלס בחוויה חד פעמית לפני שאתחיל, במאמר הזה לא תראו תמונות - לצערי בשנת 2004 הטלפונים היו ישנים מידי,..
שביל ישראל קטעים 6-10 שביל ישראל קטעים 6-10 - גל גולדשטיין יום 6 מספר ק"מ צפוי:  23   חניון התחלה חניון שחרות/חניון רוכבי הגמלים   חניון סוף חניון צומת שיזפון/..
תמיד התחשק לכם לדהור אל עבר האופק, להרגיש את הרוח נושבת בשיערכם על רקע נוף טבע בחמימותה של השמש השוקעת? טיולי סוסים אינם שמורים רק לפרשים מקצועיים או רוכבי סוסים..
טיול משפחתי במונטנגרו – גיל   יום שבת 9.9.17 טיסה מת"א לטיבט (Tivat), נחיתה בצהרים, לוקחים את הרכב שהשכרנו, יוצאים צפונה לזאבליאק (Žabljak). נסיעה כ-4 שעות כולל עצירה בדרך. מגיעים..
יומן מסע דרום אפריקה חלק 1 – קייפטאון והסביבה   יומן מסע דרום אפריקה – לאחר התלבטויות רבות איפה נבלה את החודש של לפני הלימודים, נבחרה דרום אפריקה. הזמנו כרטיסים..
לעמוד השרותים שלנו

Talk to us

מוכנים להתרגש?
השאירו לנו פרטים ונתחיל יחד את הסיפור הבא שלכם

קידום אתרים ובניית אתרים קידום אתרים ובניית אתרים